BİLİMSEL PROGRAM

  • 09 EKİM 2014 PERŞEMBE
    08:30 - 09:00

    AÇILIŞ TÖRENİ 

    09:00 - 10:00 Oturum Başkanları: Gonca SENNAROĞLU, Esra YÜCEL
    Bana Hikayeni Anlat 
    ·Afazili eşim var
    ·İşitme Kayıplı oğlum/ kızım var
    ·İşitme Kaybım var
    ·Akıcı Konuşamıyorum
    10:00 - 10:30 KAHVE ARASI OKSUD Kariyer Planlama Standı Detayları İçin Tıklayınız
    10:30 -11:00 Oturum Başkanları: Gonca SENNAROĞLU, Esra YÜCEL
    İmplant Teknolojileri
    MEDEL
    11:00 - 11:30 COCHLEAR
    11:30 - 12:00 ADVANCED BIONICS
    12: 00 -13. 30 ÖĞLE YEMEĞİ
    13:30 -14:45 PANEL: Çocuklarda İletişim Bozuklukları ve Multidisipliner Yaklaşım
    Oturum Başkanı: Umut AKYOL
    Moderatör: Hülya KAYIHAN
    Zeynep ERAS
    Oğuz KUŞCU
    Fatih ÜNAL
    Gonca SENNAROĞLU
    Seyhun TOPBAŞ
    Kalbiye YALAZ
    14:45- 15:30 Oturum Başkanı: Nuri ÖZGIRGIN
    Cochlear implants in real-life Auditory Scenes: Limitations and Opportunities
    Jan WOUTERS
    15:30-16:00 KAHVE ARASI OKSUD Kariyer Planlama Standı Detayları İçin Tıklayınız
    16:00 - 17:30 Oturum Başkanı: Süha YAĞCIOĞLU Oturum Başkanı: Mehmet Akif KILIÇ
    Dijital Ses Sinyal İşleme ve Beyin Panel: Damak Yarıklarına Ekip Yaklaşımı 
    Moderatör: Celal ZAİM ÇİL, Özlem KONUKSEVEN Moderatör: Figen ÖZGÜR

    Osman EROĞUL
    Didem TÜRKYILMAZ
    Enis A. ÇETİN
    Behçet Uğur TÖREYİN

    Müge AKSU
    Maviş Emel KULAK KAYIKÇI
    Çiğdem KİRAZLI
    Oğuz KUŞCU
    Burcu ÖZKAN
    Mehtap ÖZTÜRK
    17:30-18:30 Oturum Başkanı: Suna TOKGÖZ YILMAZ Oturum Başkanı: Didem TÜRKYILMAZ Oturum Başkanı:  Özgül Akın ŞENKAL 
    GERÇEK KULAK ÖLÇÜMÜ KURSU ABR KURSU

    KURS: Velofarengeal Yetmezlikte Değerlendirme veTerapi 

    (Kontenjan 20 kişi ile sınırlıdır.)

    Maviş Emel KULAK KAYIKÇI
    19:00 AÇILIŞ KOKTEYLİ
    20:30 Beynin 4 Hali Stand Up Show

     

     

     

  • 10 EKİM 2014 CUMA
    08:30 - 09:00 Oturum Başkanı: Gonca SENNAROĞLU
    Communication is the key
    Christina Yosinaga ITANO
    09: 00 - 09:30 Vowel development and consonant development of hard of hearing early identified children
    Christina Yosinaga ITANO
    09: 30 - 10:00 Temporal auditory processing in children and the development of speech perception, language and reading
    Jan WOUTERS
    10: 00 - 10:30 KAHVE ARASI OKSUD Kariyer Planlama Standı Detayları İçin Tıklayınız
      SALON 1 SALON 2 SALON 3
    Pediatrik Odyoloji Vestibüler/Odyoloji Dil-Konuşma Bozuklukları
    Oturum Başkanları:
    Bülent GÜRSEL
    Sezer KÜLEKÇİ
    Oturum Başkanları:
    Hakan KORKMAZ
    Oturum Başkanları:
    Taner YILMAZ
    Esra ÖZCEBE
    10: 30 - 10:50 İşitme Kaybının ErkenTanılanmasında Neredeyiz Vestibuler fonksiyona genel Bakış Vestibüler Anatomi ve fizyoloji Videostrobolaryngoscopy:  Protocols, Procedures, Interpretation for the Speech Language Pathologists
    Ayça ÇİPRUT Gamze ATAY Glenn W.  BUNTING 
    10:50-11:10 İşitsel Nöropati Spektrum Bozukluğu: Vaka Örnekleri ile Yaklaşım Prensipleri Santral/ Periferik Vestibuler değerlendirmede anamnez ve ipuçları
    Gonca SENNAROĞLU Ahmet ATAŞ
    11:10-11:30 Orta Kulak Anomalileri ve Tanısal Zorluklar Vestibüler Yatak Başı Muayene
    Levent SENNAROĞLU Ali ÖZDEK
    11:30-11:50 Çocukluk çağı orta kulak hastalıklarında odyolojik yaklaşım Periferik Vestibüler Hastalıklar ve Ayırıcı Tanı Successful Management of Functional Voice, Breathing, and Stuttering Problems
    Betül Çiçek ÇINAR Bülent ŞERBETÇİOĞLU Glenn W. BUNTING
    11:50-12:10 Yüksek Riskli Yenidoğanların Özellikleri Nörolojik Hastalıklarda Vestibüler bulgular, AyırıcıTanı
    Uğur Dilmen- Zeynep ERAS  Gülden AKDAL
    12:10-12:30 İşitme Kaybı ve Genetik Vestibüler Kompansasyon Fizyolojisi
    Nurten AKARSU Fazıl Necdet ARDIÇ
    12: 30 - 13:30 ÖĞLE YEMEĞİ OKSUD Kariyer Planlama Standı Detayları İçin Tıklayınız
    13:30 - 13:50 Oturum Başkanı:
    Tayyar Kalcıoğlu
    Oturum Başkanları:
    Orhan YILMAZ
    Ali ÖZDEK

     

    Oturum Başkanı:
    Çocukluk Çağında Santral İşitsel İşlemleme

    Gürsel DURSUN

    Paradoksal Vokal Fold  Hareketleri Kronik Öksürük Ayrıcı Tanı ve Rehabilitasyon

    Fulya Yalçınkaya Ani işitme Kayıpları –Vertigo-Meniere-Vestibüler Değerlendirme 
    13:50-14:10   Moderatör: Nuri ÖZGİRGİN

    Sevtap AKBULUT
    Fatma Esen AYDINLI

    Mete KIROĞLU
    Özlem KONUKSEVEN 
    14:10 - 14:30   Vestibüler Kompansasyon Değerlendirilmesi ve Ne zaman Vestibüler Rehabilitasyon Oturum Başkanı:

    Ferhan ÖZ

    Total Larenjentomi Sonrasında Konuşma Rehabilitasyonunda Cerrahi Yöntemler

    Birgül DÖNMEZ Nilda SÜSLÜ
    14: 30- 15: 30   Vestibüler Sistemin değerlendirilmesinde Elektrofizyolojik yaklaşım  Laryngectomy Speech Rehabilitation in the 21st Century
    Moderatör: Levent ÖZLÜOĞLU Glenn W. BUNTING   
    Seyra ERBEK
    Onur ÇELİK
    Başak MUTLU
    Onur ODABAŞI
    15:30-16:00 KAHVE ARASI OKSUD Kariyer Planlama Standı Detayları İçin Tıklayınız
    16:00- 17:00 TemelOdyolojik Test Bataryası ve Bütünsel Yorumlama Kekemelik Dünü, Bugünü, Yarını
    Oturum Başkanı: Fazıl NECDET ARDIÇ Oturum Başkanı: Seyhun TOPBAŞ
    Moderatör: Ahmet KONROT
    Mehmet AKŞİT Sertan ÖZDEMİR
    İlkem UÇAL
    Özgül Akın ŞENKAL
    17:00  - 18:30  Koklear İmplant: Dünü, Bugünü, Yarını Otizm Spektrum Bozukluklarında Dil ve Konuşma Terapisi Yaklaşımları
    Oturum Başkanı: Kemal DEĞER Oturum Başkanı: Esra ÖZCEBE
    Moderatör: Tayfun KİRAZLI Birgül ÇAY ÇAĞLAR
    Çiğdem ERGÜL
    Azize KILIÇ
    Didem ŞEN
    Yıldırım BEYAZIT
    Bilgehan BUDAK
    Armağan İNCESULU
    Levent SENNAROĞLU
    Ülkü TUNCER
    Esra YÜCEL
     
    20.00 GALA PROGRAMI - DÜNYA ODYOLOGLAR GÜNÜ
  • 11 EKİM 2014 CUMARTESİ
    09.00 - 09:30 Oturum başkanı: Ferda AKDAŞ
    Pragmatic Language Assessment
    Christina Yoshinaga ITANO
    09: 30 - 10:00 Visual Reinforcement Infant Speech Discrimination
    Christina Yoshinaga ITANO
    10:00 - 10:30 Kahve Arası OKSUD Kariyer Planlama Standı Detayları İçin Tıklayınız
      SALON 1 SALON 2 SALON 3
    Pediatrik Odyoloji Odyoloji /Aile Hekimliği Dil-Konuşma Bozuklukları
    Oturum Başkanları:
    Figen BAŞAR
    Ayça ÇiPRUT
    Oturum Başkanları:
    İsmet BAYRAMOĞLU
    Ahmet KUTLUHAN
    Oturum Başkanları:
    Mustafa GEREK
    Seyhun TOPBAŞ
    10:30-10:50 Bebek ve Çocuklarda Tek Taraflı İşitme Kayıpları Tinnitus   Rehabilitasyonunda Teknolojiler ve Özellikleri Yetişkinlerde Yutma  Sorunlarında Değerlendirme 
    Aydan GENÇ Moderatör: Fatih ÖĞÜT Yonca BERK GİRAY 

    Derya TİRYAKİ

    Eyüp KARA

    Zeynep HAYIR

    10:50-11:10 Bilateral çok hafif/hafif işitme kayıplarına nasıl yaklaşmalı?
    Günay KIRKIM 
    11:10- 11:30 İletim Tipi İşitme Kaybı ve Amplifikasyon Uygulamaları
    Bülent GÜNDÜZ
    11:30-11:50 Hiperbillurinemiye bağlı işitme kayıpları Yetişkinlerde Yutma Sorunlarında Temel Rehabilitasyon Yaklaşımları
    Figen BAŞAR  Yonca BERK GİRAY 
    11:50-12:10 Orta ve Geç Latanslı Potansiyellerin Klinik Tanıda Yeri Geriatrik grupta işitme değerlendirmesi ve rehabilitasyon
    Ayça ÇİPRUT Ufuk DERİNSU 
    12:10-12:30  İşitme Kayıplı Çocukların Dil Becerilerinin Öyküleme Yoluyla Değerlendirilmesi Geriatri: Dinleme, Dikkat ve Algı Değerlendirmesi ve Rehabilitasyonu
    Pelin PİŞTAV AKMEŞE Esra YÜCEL 
    12:20 - 13:30 ÖĞLE YEMEĞİ 
    13:30 - 14:30 Oturum Başkanı: Moderatör: Oturum Başkanı:
    Mehmet AKŞİT Gonca SENNAROĞLU Ahmet ATAŞ
    Current approaches to fitting of amplification to infant and young children    Aile Hekimi ve İşitme Kaybına
    Yaklaşım
    Pediatrik Yutma Bozukluklarına Multidisipliner Yaklaşım
    Douglas BALDWIN Filiz ASLAN
    Serpil MUNGAN DURANKAYA
    Selhan GÜRKAN
    Deniz TUZ
    Moderatör:
    Şefik HOŞAL
    Numan DEMİR
    Uğur ÖZÇELİK
    Tutku SOYER
    14:30-14:50 Oturum Başkanı: Moderatör: Oturum Başkanı:  
    Onur ODABAŞI Özlem KONUKSEVEN İlknur MAVİŞ 
    Türkiye’de İşitme cihazları uygulamalarında Neredeyiz? Nasıl Olmalı?  Aile Hekimi ve Vertigoya  Pratik Yaklaşım Bebek ve Çocuklarda Yeme  Sorunları /SOS Feeding 
    Moderatör: Başak MUTLU
    Banu MÜJDECİ
    Didem ŞAHİN CEYLAN
    Öznur YİĞİT DURAN
    Çiğdem ERGÜL
    Ufuk DERİNSU
    14:50 - 15:10 Seyra ERBEK
    Çağıl GÖKDOĞAN
    Ebru BOZKURT KÖSEMİHAL
    Zahra POLAT
    Suna  YILMAZ
    Yutma Rehabilitasyonunda Aile Eğitimi (PEG' den Oral Alıma)
    Müzeyyen ÇİYİLTEPE
    15:10 -15:30  Konuşma Sesi Bozukluklarına Yaklaşım 
    Esra ÖZCEBE
    15:30 - 16:00 Kahve Arası OKSUD Kariyer Planlama Standı Detayları İçin Tıklayınız
    16:00 - 16:20 Oturum Başkanı: Moderatör: Oturum Başkanı: 
    Bülent ŞERBETÇİOĞLU Esra ÖZCEBE Maviş Emel Kulak KAYIKÇI
    The Undefined Science of Tinnitus Aile Hekimi ve Dil- Konuşma Bozukluklarına Yaklaşım Gelişimsel Çocukluk Apraksisi Değerlendirme 
    Özlem ÜNAL
    16:20 - 16:40 Shin Shin HOBI Fatma Esen AYDINLI 
    İlkem  UÇAL
    Bülent  TOĞRAM
    Müge TUNÇER
    Yetişkinlerde Nörojenik Dil Bozuklukları
    İlknur MAVİŞ
    16:40 - 17:00 Yetişkinlerde Nörojenik Konuşma Bozuklukları Apraksi /Dizatri’de Ayırıcı Tanı ve Terapi Yaklaşımları
    Müzeyyen ÇİYİLTEPE
    17:00 -18:00 Oturum Başkanı: Ufuk DERİNSU

    Kurs adı:
    Türkçe Erken Dil Gelişimi Testi (TEDİL)Uygulama ve Puanlama Eğitimi

    Kursu verecek kişi:
    Selçuk Güven

    Saat:
    17.00 - 19.30

    Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

    Odyolog - Dil ve Konuşma Terapistleri için Kariyer Planlama Platformu
    Moderatör:  Mehmet AKŞİT, Bülent TOĞRAM

    Ayşe AYDIN
    Ayşen ERDİL
    Çiğdem ERGÜL
    Eylem SARAÇ
    Özden İLERİ
    Sezer KÜLEKÇİ
    Arzu TOĞRAM
     

    18:30 -19:00 OKSUD   Dernek Toplantısı 

 

Güncel Bilgiler
TEŞEKKÜRLER
Sevgili Meslektaşlar; Kongremiz ilk Dünya Odyologlar Günü ile taçlanarak 350 kat... Devamı için tıklayınız
YABANCI KONUŞMACILAR
Christine Yoshinaga-Itano Boulder, CO - USA Detaylı CV için tıklayınız Glen... Devamı için tıklayınız
DÜZENLEME KURULU
Özlem KONUKSEVEN
Esra ÖZCEBE
Gonca SENNAROĞLU
Esra YÜCEL
... Devamı için tıklayınız
KAYIT KONAKLAMA
Kayıt ücreti dahilinde 3 gün bilimsel programlara katılım öğle yemekleri ,kahve ikramları... Devamı için tıklayınız
Kongreye Davet
Sevgili Meslektaşlar, Sizleri, OKSUD tarafından 9-12 Ekim 2014 tarihleri arasında Anka... Devamı için tıklayınız